Rozhovory 24.3.2020

Samuel Dávidek: "Verím, že do budúcej sezóny všetko zlepšíme a zdvihneme to o úroveň vyššie!"

Člen širšieho kádra reprezentácie mužov a tretí najproduktívnejší hráč florbalistov AS Samuel Dávidek sa s odstupom času rozrozprával o extraligovej sezóne mužov a dôvodoch neúspechu.

Ahoj Samo, začnime tou pozitívnou stránkou veci. Čo bolo podľa teba dobré a čo sa podarilo v rámci neúspešnej sezóny 2019 / 2020?

Som rád, že sa našej formácii darilo počas sezóny, či už bodovo, ale aj po hernej stránke. Myslím si, že sa na to dalo pozerať a verím, že sa naša hra páčila aj fanúšikom. Taktiež sa mi páčilo, že sme zapracovávali do tímu aj mladých hráčov, ktorým veľmi fandím, lebo je na nich vidieť veľký progres, za čo patrí určite veľká vďaka našim trénerom. Verím, že do budúcej sezóny to všetko zlepšíme a zdvihneme to o úroveň vyššie a všetky nepriaznivé aspekty odstránime.

Spýtam sa ťa na úplný začiatok sezóny – letnú prípravu. Mal si už vtedy pocit že sa v klube niečo robí zle?

Letnú prípravu absolvujeme už posledné tri roky viac menej každý individuálne, alebo v nejakých užších skupinkách, keďže veľa z hráčov nie je priamo z Trenčína. Ako tím sme sa spolu počas leta zúčastnili viacerých turnajov a absolvovali, nepamätám si presne koľko, prípravných zápasov. Chcel by som vyzdvihnúť, že napriek tejto individuálnej letnej príprave sa mi páčilo, že každý z nás to zobral zodpovedne a vážne makal. Môj osobný pocit z nášho tímu po začiatku sezóny bol, že síce bolo vidieť, že nie sme úplne zohraný, čo sa týka pätiek, no napriek tomu som videl, že máme na to, aby sme to zmenili k lepšiemu.


Čo hovoríš na tretie miesto z EuroFloorball cupu ktorý sa hral v októbri v Malackách? Pred turnajom sa poškuľovalo po finálovej účasti, no realita bola trošku odlišná ...

Som veľmi vďačný za takúto skúsenosť. Zahrať si na medzinárodnom turnaji takéhoto formátu bola zábava. Bohužiaľ veľa hráčov si nevedelo vybaviť voľno z práce a tým pádom sme každý zápas odohrali v inej zostave, čo sa odzrkadlilo aj na výsledkoch.

Počas sezóny si sa pravidelne zúčastňoval aj reprezentačných akcií. Aký si mal z nich pocit?

Túto sezónu som sa zúčastnil dvoch repre zrazov. Jeden bol v Ostrave a druhý bol medzinárodný turnaj v Poľsku (Polish Cup). Oba zrazy som si užil, som rád, že mi dal tréner takúto príležitosť a veľmi milo ma prekvapil akým spôsobom viedol celý tím.


Zaujíma ma aj tvoj názor na veci, ktoré sa nie tak úplne podarili. Narážam hlavne na tréningovú dochádzku a veci s ňou spojené.

Účasť na tréningoch bola veľmi slabá. Za celú sezónu sme mali iba pár tréningov, kde sme sa reálne zišli v plnej zostave. Na to nadväzuje samozrejme aj zohranosť tímu, keďže sme neboli zohraní z toho plynie, že sme nevedeli ani nájsť optimálne zloženie daných pätiek. Podľa mňa mal každý hlavu nastavenú iným spôsobom. Je to o prioritách. Čiže nie každý bol ochotný obetovať toľko čo možno niekto iný.

Čo si myslíš o sporných kontumáciách zo strany SZFB, ktoré nás v konečnom dôsledku vyradili z hry o play off?

Nebudem to tu už nejako rozpitvávať. Náš klub už zaujal k tomuto incidentu stanovisko, čiže nech si každý spraví názor. Podľa mňa to je len vizitka nášho Slovenského florbalového zväzu.Na záver by som chcel touto cestou poďakovať chalanom za sezónu a ďakujem aj všetkým fanúšikom, ktorí nás podporovali počas sezóny a už sa nemôžem dočkať, kedy začne tá ďalšia!

Samkovi ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa zdravia a sily do prípravy na novú náročnú sezónu. 

Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
4:16 Športové centrum M-Šport
22. kolo, 7.3.2020
FBK AS Trenčín - FBC Mikuláš Prešov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Mládež 18.5.2021

Najväčší florbalový kemp na Slovensku otvára už svoj jubilejný desiaty ročník!

V spolupráci s FBK AS Trenčín a Salming Slovensko prichádza...

Aktuálne 4.5.2021

Juraj Matejka sa ako zástupca športovcov stáva členom prezídia Slovenského zväzu florbalu

Najbližšie štyri roky tak bude mať FBK AS Trenčín...

Aktuálne 26.4.2021

Prihlasovanie do súťaží ukončené - z hry vypadli juniori

V piatok 23.4. Slovenský zväz florbalu ukončil prihlasovanie sa do novo spustených...

Aktuálne 26.4.2021

Florbalová akadémia na Strednej športovej škole v Trenčíne: Aj s prispením nášho klubu

Kvalitná športová príprava žiakov a nové možnosti -...

Kora  Salming  M-Šport