Aktuálne 26.4.2021

Prihlasovanie do súťaží ukončené - z hry vypadli juniori

V piatok 23.4. Slovenský zväz florbalu ukončil prihlasovanie sa do novo spustených súťaží po korona pauze. Florbalový klub AS Trenčín sa v prípade ich otvorenia zúčastní kompletnej pyramídy mládežníckych a mužských kategórii okrem juniorov.

„V juniorskej kategórií využijeme čas a priestor na tréning a vytváranie nového súťažného kolektívu pre sezónu 2021/2022. Najlepších juniorov posunieme k mužom aby vytvorili v A tíme konkurenciu a tí, ktorí sa nepresadia dostanú šancu v druholigovom Btíme„ začal svoje rozprávanie Martin Voštiar – hlavný tréner juniorov aj dorastencov. „U dorastu mi pripadá dohratie ligy na regionálnej úrovni logické a relatívne správne. Verím že sa nám podarí splniť cieľ, ktorým je postup na záverečné Majstrovská Slovenska, kam postúpia dva najlepšie celky po odohratí základnej časti“. V pláne je organizácia MSR za účasti osem najlepších tímov z celého Slovenska v predpokladanom termíne 1.-4.7.2021, pričom z každého regiónu sa na záverečný turnaj kvalifikujú najlepšie dva tímy. Každý z tímov, ktorý sa rozhodne prihlásiť do tejto podoby súťaže bude mať zaručených minimálne 6 regionálnych zápasov.

Starší žiaci pod vedením Lukáša Kuzla rozbehli tréningový proces a tešia sa na konfrontácie so súpermi v rámci regiónu západ. „Budeme sa snažiť v rámci nášho regiónu poraziť všetkých súperov, ktorí budú ochotní nastúpiť do tejto verzie ligy a samozrejme chceme postúpiť na MSR.“ Netají sa svojimi smelými plánmi najnovší trénerský prírastok AS. V pláne je organizácia MSR za účasti osem najlepších tímov z celého Slovenska v predpokladanom termíne 25-27.6.2021. tak ako u dorastencov bude aj starším žiakom garantovaný minimálne šesť zápasový prídel.

V kategórii mladších žiakov je plánovaný veľký viacdňový regionálny turnaj o pohár prezidenta na mesiac jún ( neoficiálne majstrovstvá Slovenska), ktorý môže nadväzovať na niekoľko menších turnajov na regionálnej úrovni, pričom ukončenie sezóny bude určite do 30.6. „S touto formou súťaže sa dokážeme u mladších žiakov stotožniť. Keďže sme s chlapcami neodohrali z aktuálnej sezóny ani jeden jediný zápas, budeme radi za akúkoľvek konfrontáciu“ povedal hlavný tréner Peter Klapita. „Všetci v klube veríme že sa opatrenia budú postupne uvoľňovať a že po skupinových tréningoch prídu na rad aj tie hromadné, prípadne bude dovolené organizovať priateľské prípravné zápasy, jednodňové kempy a na pláne máme aj menší teambuilding.“ Predostrel svoje plány Klapita.

V kategóriách prípraviek je tak ako u mladších žiakov v pláne viacdňový regionálny turnaj o pohár prezidenta na mesiac jún, ktorý môže nadväzovať na niekoľko menších turnajov na regionálnej úrovni, pričom ukončenie sezóny bude určite do 30.6.2021.

Na úrovni druhej ligy mužov, kde pôsobí náš B tím s názvom Trenovec – AS Trenčín“B“ sa čaká na schválenie nového predpisu a následne sa bude zisťovať záujem klubov o pokračovanie v lige. FBK AS Trenčín bude mať záujem v lige pokračovať a doplniť už tak široký káder Juraja Surmu o šikovných juniorov z juniorskej extraligy.

Najzaujímavejšou sa javí extraliga mužov, kde všetci fanúšikovia AS vkladajú najväčšie očakávania. Podľa aktuálnych informácií by sa prvé zápasy mohli odohrať už v mesiaci jún, s tým že v pláne je dohrať základnú časť systémom každý s každým. Pre florbalistov AS by to znamenalo porciu cca päť zápasov ( podľa počtu prihlásených tímov) „O tomto pláne vieme už nejaký čas a budeme ho podporovať. Takmer všetci členovia A tímu hrať chcú a na zápasy a tréningy sa tešia. Zatiaľ budeme trénovať po skupinkách podľa povolení od štátu a následne by sme už chceli prejsť na hromadné tréningy na ktorých sa chceme dobre pripraviť na tento model súťaže. Uvedomujeme si že tých zápasov bude relatívne málo, preto sme sa aj rozhodli využiť všetkých juniorov na účasť na mužských tréningoch a zápasoch a tvoriť tak základ tímu pre novú sezónu. Verím že konkurencia na tréningu všetkým pomôže a že do reštartu extraligy vstúpime víťazne.“ povedal kapitán a tréner A mužstva Juraj Matejka.

Od začiatku týždňa sa v M-Šport centre spúšťajú skupinové tréningy všetkých kategórií a v prípade záujmu o tréning pre nových záujemcov kontaktujte prosím šéftrénera mládeže Juraja Matejku +421903945335 alebo na maily jurmat@centrum.sk

Autor: Klub
Rozpis zápasov
4:16 Športové centrum M-Šport
22. kolo, 7.3.2020
FBK AS Trenčín - FBC Mikuláš Prešov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Mládež 18.5.2021

Najväčší florbalový kemp na Slovensku otvára už svoj jubilejný desiaty ročník!

V spolupráci s FBK AS Trenčín a Salming Slovensko prichádza...

Aktuálne 4.5.2021

Juraj Matejka sa ako zástupca športovcov stáva členom prezídia Slovenského zväzu florbalu

Najbližšie štyri roky tak bude mať FBK AS Trenčín...

Aktuálne 26.4.2021

Florbalová akadémia na Strednej športovej škole v Trenčíne: Aj s prispením nášho klubu

Kvalitná športová príprava žiakov a nové možnosti -...

Aktuálne 15.2.2021

Darujte nám 2% z daní a podporte tak chod klubu aj v roku 2021

​Vážení priatelia trenčianskeho florbalu. Obraciame sa na Vás so...

Kora  Salming  M-Šport