Mládež 18.5.2021

Najväčší florbalový kemp na Slovensku otvára už svoj jubilejný desiaty ročník!

V spolupráci s FBK AS Trenčín a Salming Slovensko prichádza toto leto opäť florbalový kemp, ktorý je tým najlepším, čo môžeš na Slovensku zažiť. Týždeň plný zážitkov v kruhu kamarátov florbalistov pod vedením svetovo uznávaných hráčov a trénerov je tá najlepšia pozvánka.

Júl bude plný florbalu. Prichádza totiž Salming Floorball camp a jeho tri turnusy! 11.-16.7., 18.-23.7. a 25.-30.7.2021 sú tri potvrdené termíny ktoré prináša tento ročník. O tom aké je to organizovať kemp týchto rozmerov aj so zahraničnou účasťou sme sa porozprávali s jedným z trénerov a hlavných organizátorov Jurajom Matejkom.

Juraj, ako moc náročné je v tejto dobe zorganizovať také podujatie akým SFC 2021 je?

Je to niečo úplné iné, ako bežné plánovanie. Nikto nevie, ako sa situácia vyvinie. Plánovať kemp s medzinárodnou účasťou počas Covid obdobia je zložité.

Aj napriek tomu sa nám na SFC 2021 podarilo zabezpečiť všetko potrebné a už čakáme len zlepšovanie čísel nakazených, aby sa uvoľnili opatrenia.

V čom bude SFC 2021 iný ako predošlý ročník?

Pravdepodobne budeme musieť byť ešte viac opatrný, ako to bolo na SFC 2020, ktorý bol tiež poznačený pandémiou. Všetko máme pod jednou strechou, ubytovanie, stravu a aj hraciu plochu a to nám pomerne uľahčí prácu. V SFC 2021 sme sa pokúšali viac nasmerovať staršie ročníky do tretieho turnusu, aby ich tréningy mohli byť ešte lepšie, ako to bolo doteraz.

Aký je záujem detí z regiónu oproti deťom zo zvyšku Slovenska? Prípade očakávate aj zahraničných účastníkov?

Najpočetnejšie zastúpenie máme samozrejme z nášho klubu. Čo sa týka ostatných častí Slovenska, je cítiť tradičné florbalové bašty, z ktorých je tiež väčší počet účastníkov.

Každoročne mávame aj zahraničných účastníkov (Česko, Poľsko, Rakúsko a Ukrajina), tento rok sa zatiaľ prihlásili účastníci z Českej republiky.

Jedná sa o najväčší florbalový kemp na Slovensku. Čomu vďačíte za tak obrovský záujem detí?

Myslím si, že je za tým množstvo faktorov. Tak, ako som už vyššie spomínal, všetko máme pod jednou strechou a naviac sme v športovej zóne Trenčína. Naše podmienky sú pre florbalistov vynikajúce. Veľmi dôležitý je prístup všetkých ľudí, ktorí na kempe pracujú. Je to potom určite cítiť aj na spokojnosti účastníkov. Ďalej sú to samozrejme veľmi skúsení tréneri, ktorí vždy prichystajú tréningy tak, aby boli zábavné, zaujímavé a florbalisti išli domov s tým, že sa niečo nové naučili. V neposlednej rade tento rok to bude už desiaty ročník, takže ide o dobrú tradíciu. Začiatky neboli tiež ružové, ale dokázali sme si účastníkov nie len udržať, ale ich aj rozširovať.

Predstavíš nám trénerov a ich špecializáciu?

Trénerské zloženie máme už roky stabilné. Florbal budem mať na starosti ja, Milan Garčar a Samuel Dávidek. O brankárov sa postará Matej Pošta a Patrik Zítka. Po kondičnej stránke si účastníci užijú Martina Vlnku a Martina Čiernika.

Viac informácií o kempe, programe, tréneroch a zázemí nájdete na webovej stránke https://www.salmingfloorballcamp.sk/ alebo v priestoroch recepcie M-Šport centra. 

Autor: Klub
Rozpis zápasov
4:16 Športové centrum M-Šport
22. kolo, 7.3.2020
FBK AS Trenčín - FBC Mikuláš Prešov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 4.5.2021

Juraj Matejka sa ako zástupca športovcov stáva členom prezídia Slovenského zväzu florbalu

Najbližšie štyri roky tak bude mať FBK AS Trenčín...

Aktuálne 26.4.2021

Prihlasovanie do súťaží ukončené - z hry vypadli juniori

V piatok 23.4. Slovenský zväz florbalu ukončil prihlasovanie sa do novo spustených...

Aktuálne 26.4.2021

Florbalová akadémia na Strednej športovej škole v Trenčíne: Aj s prispením nášho klubu

Kvalitná športová príprava žiakov a nové možnosti -...

Aktuálne 15.2.2021

Darujte nám 2% z daní a podporte tak chod klubu aj v roku 2021

​Vážení priatelia trenčianskeho florbalu. Obraciame sa na Vás so...

Kora  Salming  M-Šport