Aktuálne 4.5.2021

Juraj Matejka sa ako zástupca športovcov stáva členom prezídia Slovenského zväzu florbalu

Najbližšie štyri roky tak bude mať FBK AS Trenčín zástupcu v jednom z najdôležitejších orgánov SZFB. Sedemčlenné prezídium tak dostalo v sobotu 1.5.2021 svoju novú podobu a plánov na reštart florbalových líg a zlepšenie prostredia na Slovensku je mnoho.

Juraj predstav našim fanúšikom a aj širokej verejnosti dôvody, prečo si sa rozhodol kandidovať do prezídia?

Rozhodnutie prišlo po tom, ako ma oslovili a predstavili okruhu ľudí Nová dekáda florbalu na Slovensku, ktorí majú záujem pracovať na napredovaní florbalu.

Ja mám florbal veľmi rád, záleží mi na jeho smerovaní a myslí si, že nastal čas, kedy sa nechcem iba prizerať, ale aj byť súčasťou práce na rozvoji.

Kedy vznikla myšlienka združenia florbalových osobností a odborníkov a funkcionárov do hnutia nová dekáda florbalu na Slovensku?

Myšlienka tu bola už dlhšiu dobu. Kedy presne vznikla, by bola skôr otázka na nového prezidenta Martina Kopejtka a Ľuboša Sarnovského ktorí sú jej iniciátormi.

Mňa oslovili približne pred rokom a od tej doby sme boli v pravidelnom kontakte.

Ako prebiehala samotná voľba? Kto bol tvoj protikandidát? Vieme že prebiehala po prvý krát online formou, bolo to zaujímavé?

Voľby boli online prvýkrát v histórii a musím povedať, že to bolo napriek tomu super zorganizované. Nikto s tým nemal doteraz skúsenosti a prebehlo to bez problémov.

Ja som kandidoval do prezídia za zástupcu hráčov a mal som jedného protikandidáta - Petra Vrbu. Po päť minútovom predstavení oboch účastníkov sa prešlo na hlasovanie, ktoré sa mi podarilo vyhrať. Chcel by som veľmi pekne poďakovať všetkým zástupcom klubov na Slovensku, ktorí mi prejavili dôveru a dali mi svoj hlas.

Čakajú ťa štyri roky v úzkom vedení Slovenského florbalu. aké budú tvoje prvé kroky, prvé rozhodnutia?

Samozrejme sa musíme detailnejšie oboznámiť s doterajším fungovaním a podľa mňa zachovať veci, ktoré fungujú správne a ktoré sa nám budú pozdávať, že by mohli fungovať lepšie, budeme musieť vylepšiť. Samozrejme chceme prísť aj s novými výzvami a projektami. Určite medzi našimi prvými krokmi bude naštartovanie florbalu po dlhej prestávke.

Ak by si v Slovenskom florbale mohol v tento moment zmeniť jednu vec, čo by to bolo a prečo?

Keďže zastupujem hráčov, bol by som rád, keby sa zlepšila úroveň organizovania zápasov. Zápas je vyvrcholením tréningového procesu a množstva času, ktorý my hráči a tréneri obetujeme a preto by som chcel, aby keď prídu hráči na zápas, aby to malo potrebnú úroveň. Musíme si zjednotiť pravidlá organizovania zápasov, ale hlavne ich aj dodržiavať, aby sme z každého zápasu spravili florbalový sviatok pre všetkých zúčastnených.

Jurajovi ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa úspešných chvíľ pri kormidlovaní Slovenského florbalu. 

Autor: Klub
Rozpis zápasov
4:16 Športové centrum M-Šport
22. kolo, 7.3.2020
FBK AS Trenčín - FBC Mikuláš Prešov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Mládež 18.5.2021

Najväčší florbalový kemp na Slovensku otvára už svoj jubilejný desiaty ročník!

V spolupráci s FBK AS Trenčín a Salming Slovensko prichádza...

Aktuálne 26.4.2021

Prihlasovanie do súťaží ukončené - z hry vypadli juniori

V piatok 23.4. Slovenský zväz florbalu ukončil prihlasovanie sa do novo spustených...

Aktuálne 26.4.2021

Florbalová akadémia na Strednej športovej škole v Trenčíne: Aj s prispením nášho klubu

Kvalitná športová príprava žiakov a nové možnosti -...

Aktuálne 15.2.2021

Darujte nám 2% z daní a podporte tak chod klubu aj v roku 2021

​Vážení priatelia trenčianskeho florbalu. Obraciame sa na Vás so...

Kora  Salming  M-Šport