A-tím 2.9.2023

NL | Ďalšie víťazstvo po skvelom futbalovom predstavení pred výbornou návštevou

Zverenci trénera Iliju Stolicu vyhrali v zápase 6. kola Niké ligy proti DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 (0:0), keď jediný gól zápasu strelil Matúš Kmeť.
1:0 (0:0)
6. kolo, 18:00
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda

AS Trenčín | Vozinha – Kmeť, Bondarenko, Stojsavljevič, Kozlovský – Gajdoš (74. Hollý), Bariš, Ibrahim – Gong (90. Sunday), Kupusovič (84. Akila), Soares

DAC 1904 Dunajská Streda | Popovič – Mendez, Csinger, Risvanis, Andzouana – Dimun, Káčer (81. Vitális), Ramadan (66. Herc) – Gavrič (81. Gruszkowski), Niarchos (25. Kaša), Trusa (66. Čermák)

Gól | 69. Kmeť

Žlté karty | 80. Ibrahim, 89. Bariš - 38. Trusa, 60. Káčer, 76. Čermák

Červené karty | 81. Ibrahim (po druhej ŽK) - 23. Risvanis

Rozhodovali | Marhefka – Jekkel, Štrbo

Diváci | 2427

Komentár

Oba tímy vstúpili do zápasu aktívne a šance sa striedali na oboch stranách ihriska. Prvú vážnejšiu príležitosť nášho tímu mal Gajdoš. Následne hrozil aj hosťujúci kapitán Gavrič. Prvých pätnásť minút sa odohrávala najmä v predbránkových priestoroch oboch tímov. V 14. min prišla prvá skutočne veľká šanca nášho tímu, no zmätok pred hosťujúcou bránou DAC sme nedokázali využiť. Od tohto momentu náš tým začal dominovať. V 20. min prišla ďalšia výrazná šanca po aktivite Soaresa a Gonga, avšak navrátilec Gong mieril vysoko nad hornú žrď súperovej brány. V 23. min. videl hosťujúci hráč Risvanis červenú kartu za faul na Soaresa pred hranicou šestnástky, ten by postupoval sám na hosťujúceho brankára. Štandardnú situáciu nedokázal Gajdoš premeniť, keď trafil len múr Dunajskej Stredy. V 41. min sme sa mohli tešiť po hlavičke Bondarenka, ale brankár zvládol presne mierenú hlavičku vyraziť mimo priestoru jeho brány. O tri minúty neskôr ten istý hráč minul opäť hlavou bránu o pár centimetrov. V 49. min Gajdoš vysunul Gonga, ktorý skvele našiel Soaresa. Ten však namieril vysoko nad bránu. Súpera sme zatlačili pre jeho šestnástku, ale nebezpečnú strelu Kmeťa hostia zrazili na roh. V 69. min sme predsa len dokázali využiť prevahu. Spoza pokutového územia otvoril skóre stretnutia Kmeť – 1:0. Desať minút pred koncom riadneho hracieho času išiel po druhej žltej karte v priebehu jednej minúty do šatne Ibrahim. V nadstavenom čase trafil brvno Bariš, čím pomyselne odzvonil tomuto zápasu.

A-tím 27.4.2024

Niké liga | Vysoké víťazstvo na ihrisku Skalice zásluhou štyroch rôznych strelcov

Zverenci trénera Iliju Stolicu vyhrali na ihrisku MFK...

ASTV 26.4.2024

Bariš | Čaká nás nepríjemné mužstvo s dobrou obranou

Mužstvo pod vedením trénera Iliju Stolicu čaká tento víkend 7. kolo nadstavbovej časti...