A-tím 26.8.2023

NL | Cenný bod z upršanej Podbrezovej

Zverenci trénera Iliju Stolicu remizovali na ihrisku FK Železiarne Podbrezová 2:2 (1:1). Hoci sme sa ujali vedenia, domáceho tímu sa podarilo otočiť vývoj zápasu na svoju stranu. V nadstavenom čase druhého polčasu sa nám však pošťastilo vybojovať cenný bod.
2:2 (1:1)
Podbrezová
5. kolo, 18:00
FK Železiarne Podbrezová - AS Trenčín

FK Železiarne Podbrezová | Ludha – Bartoš, Bakaľa, Oravec – Kováčik, Talakov (78. Blahút), Paraj, Grešák – Galčík (89. Kuzma), Kabongo (89. Špyrka), Sanusi (66. Assinor)

AS Trenčín | Vozinha – Kmeť, Bagin, Stojsavljevič, Kozlovský – Ibrahim, Bondarenko (62. Hollý), Bariš – Gong (86. Sunday), Kupusovič (55. Akila), Soares

Góly | 43. Kováčik, 47. Sanusi - 38. Ibrahim, 90. Bartoš (vl.)

Žlté karty | 90. Kováčik, 90. Bartoš, 90. Assinor - 29. Kupusovič, 51. Ibrahim, 81. Akila

Rozhodovali | Kružliak – Hancko, Pacák

Diváci | 1713

Komentár

Úvod zápasu poznačila silný dážď s drobným krupobitím, ale trávnik zostal napriek tomu v dobrej kondícii. Práve to bol dôvod, že hlavný rozhodca stretnutia Kružliak poslal oba tímy na pár minút pod striešky striedačiek. Nášmu mužstvo to však akoby nevadilo a dvadsať minút sme boli výrazne aktívnejším mužstvom. Soares po individuálnej akcii však trafil len bočnú sieť a Kmeťov priamy kop Ludha vyrazil na roh. V závere 20. min sa domáci dostali do prvej príležitosti, no naša obrana si s ťažkou situáciou poradila. V 29. min ušiel Soares, našiel Kupusoviča, ale ten bránu prestrelil. O desať minút napriahol spoza šestnástky Kmeť. Domáci brankár loptu bravúrne vytlačil na roh, po ktorom však Ibrahim otvoril hlavou skóre stretnutia – 1:0. V 43. min bolo vyrovnané. Po sérii našich chýb sa hlavou presadil Kováčik – 1:1. O chvíľu neskôr chytil Vozinha tutovku Bartošovi. Už po necelej minúte hry druhého polčasu sa do brejku dostal Soares, ale strelu namieril len do domáceho brankára. Naopak, na opačnej strane sa po následnom protiútoku nepomýlil Sanusi – 2:1. V 50. min si Ludha poradil na dvakrát s nepríjemnou strelou Bariša. V 71. min našiel Gong pred bránou Hollého, no Ludha predviedol ďalší rozdielový zákrok. V závere stretnutia sme hrali vabank a domáci mali viac priestoru na nepríjemné kontry. V 84. min sa Assinor pokúsil prelobovať nášho brankára, ten však stačil na poslednú chvíľu zacúvať. Na opačnej strane mieril Kozlovský k ľavej žrdi, ale Ludha loptu vyškriabal na roh. V nadstavenom čase však Kmeť poslal loptu z rohu pred bránu a tam si ho jeden z domácich hráčov zrazil do siete - 2:2.

Bariš | Čaká nás nepríjemné mužstvo s dobrou obranou

Mužstvo pod vedením trénera Iliju Stolicu čaká tento víkend 7. kolo nadstavbovej časti...